Lock-Eat univerzální, praktické a dekorativní skleněné nádoby

Milí čtenáři,

kromě nabídky kvalitního kuchyňského vybavení bychom vás rádi také inspirovali a podělili se s vámi o nápady, jak dát vaší domácnosti a kuchyni nový rozměr.

Proto jsme pro vás připravili ukázku použití kolekce uzavíratelných kuchyňských nádob Lock-Eat od italské firmy Luigi Bormioli. Perfektní zpracování a design jdou ruku v ruce s nespočtem nápadů, jak tyto dózy a karafy více využít. A to nejen k zavařování a nakládání potravin.  

Zavařování

Zajímavost, jak to celé funguje:

Během ohřevu se tlak v nádobce zvyšuje. Uzávěr s pružnou kovovou pákou usnadňuje únik vzduchu a páry, čímž se současně zabrání vstupu vzduchu zvenčí. Následným chlazením vznikne podtlak ve sklenici, který přitahuje víko k nádobce utěsňuje ji.

Dózy a karafy Lock-Eat můžete snadno zkontrolovat.  Zvednete pružnou kovovou páčku (nebo ji odstraníte) pokusíte se zvednout skleněné víčko. Pokud bylo víko drží, vytvořilo se vakuum a vaše potraviny jsou v bezpečí.

Nakládání

Džbánky a karafy Lock-Eat jsou ideální pro nakládání do oleje, slaného nálevu, suché soli, pro tepelné zpracování potravin a další.

 

Vaření ve skle

Nádoby Lock-Eat jsou vhodné pro vaření ve vodní lázni a v horkovzdušné troubě při teplotě asi 70° C.
Dózy a karafy Lock-Eat můžete použit také pro vaření v mikrovlnné troubě.

Skladování

Nádoby Lock-Eat jsou díky patentovanému uzávěru hermeticky uzavřeny a brání tak vývoji nežádoucích bakterií a znehodnocení uskladněných potravi

Servírování

Inovativní skleněné nádoby Lock-Eat se skleněnými víky nabízí originální způsob prezentace a servírování jídla. Každý detail zvyšuje pak chuť a požitek z jídla. Dezerty, hotová jídla, salátky či zavařeniny fantasticky oživí váš stůl. Snídaně, obědy, rychlé občerstvení i slavnostní večeře získají nový rozměr.

Lock-Eat mají víko, které lze úplně oddělit od nádobek. To usnadňuje používání dóz i karaf Lock-Eat, snižuje jejich objem a snadno tak lze mýt v myčce. Kolekce Lock-Eat je univerzální, vysoce funkční a designová sestava.

Dekorace a nápady. Proč skladovat nepoužité dózy a nedát jim další funkci?

Věřím, že vás některé nápady zaujali. A pokud budete mít vlastní, neváhejte nám napsat či se podívat na náš Facebook.

 

 

 

Díky a vařte s námi
David Liška, majitel Pánviček.cz 

 

Související produkty