Design, inovace a funkčnost

Líbí se nám filozofie této firmy. Věříme jejich produktům. Navíc se nám líbí jejich promyšlený a funkční design.

O kom hovořím?

Barazzoni 1903

Již mnoho let vám nabízíme nádobí značky Barazzoni a jsme za to moc rádi. Protože za touto firmou stojí řada úspěchů, inovací a design, které pravidelně překonávají konkurenci.

Barazzoni vznikla „oficiálně“ v roce 1903. Nicméně již v roce 1897 Giovanni Battista Barazzoni založil malou dílnu, kde vyráběl výrobky pro domácnost z plechu, mosazi a mědi.

O několik let později již společnost vyráběla 139 druhů různých výrobků. 

Dnes, po více než sto letech od založení, zahrnuje výroba Barazzoni stovky výrobků z nerezové oceli, hliníku, keramických a dalších materiálů. Firma od samého začátku věnuje velkou pozornost designu, inovacím, kvalitě a funkčnosti.

Ve dvacátých letech rozšířila společnost svoji výrobu ze severu Itálie do dalších regionů po celé Itálii.

V roce 1970 přichází revoluční produktová řada Tummy, navržená známým designérem Ennio Lucinim. Barazzoni se tak stává prvním výrobcem kuchyňského nádobí, který zavedl návrhy designu do produkce.

Společnost získává v tomto roce získává za své výrobky první ocenění Macef Award. Dále získává The Vienna Award v roce 1971 a The Industrial Design Association’s (IDA) Golden Compass Award (Compasso d’Oro – ADI) v roce 1979.

V roce 1988 byla vytvořena ochranná známka Barazzoni Progetti nabízející vysoce inovativní produkty. Výrobky označené touto značkou nabízejí špičkovou technologii a jsou zpracovány do nejmenšího detailu, tak aby uspokojili nejnáročnější zákazníky. Vzniká jedinečná produktová řada Luci&Ombre (Světlo&Stín). Jde o linii nádobí s revolučním titanovým povrchem. Za návrhem stojí F. Alexander Porsche, tvůrce slavného automobilu.

V roce 2003, po sto letech, Barazzoni představila linii My Lady navrženou architektem Claudiem Bellinim, která interpretovala kontinuitu vize společnosti při výrobě, krásného, kvalitního a vysoce funkčního nádobí, konkrétně pánví. 

V roce 2007 vzniká ochranná známka Atelier Barazzoni spojená s luxusními designovými objekty spojenými se světem vaření a stolování.

V roce 2008 přichází Barazzoni se značkou La Cucina di Barazzoni apelující na mladou, náročnou klientelu, která hledá originální rysy, odlišný výběr a design.

Kromě prodejů výrobky Barazzoni v obchodní domech spravovaných zaměstnanci společnosti přišla společnost v roce 2009 s konceptem vlastních značkových showroomů.

Současná Barazzoni je společnost, která vede v inovacích produktů a zavádění nových technologií do výroby. Vždy věnuje zvláštní pozornost životnímu prostředí a zdraví spotřebitelů.

V tomto smyslu stále hledá nové materiály, povrchy a výrobní postupy. 

Společnost vede generální ředitelka Andrea Barazzoni. 

V posledních několika letech se společnost značně rozrostla. Přešla od průmyslové výroby k filozofii vzájemně souvislosti výrobků a značek.

Společnost má v současné době přibližně tři stovky zaměstnanců v Itálii, Španělsku a Singapuru. Na italském trhu firma zaujímá vedoucí pozici a prodává své výrobky ve více než osmdesáti zemích.

 

 

 

Díky a vařte s námi
Pavel Šmíd, majitel Pánviček.cz

 

 

Související produkty