Jak vybrat nádobí?

Kovuvzdorný a nepřilnavý povrch, minimum tuku, úspora energie. Jaký zázrak nám tu přistál? Ano, titanové nádobí! Hrnce, pánve, kastroly či rendlíky. Na trhu je spousta možností a provedení. Ale jak vybrat titanové nádobí, které je opravdu kvalitní?
 

Nepřipálíte, nepoškrábete!

V první řadě je dobré zjistit z čeho přesně je dané nádobí vyrobeno. Nejlepším způsobem, jak na to přijít, je vyzpovídat prodavače. Samozřejmě za předpokladu, že onen prodavač není brigádník, který vám v lepším případě podá krabici k přečtení.  Kvalitní titanové nádobí je zhotoveno například ze zdravotně nezávadné slitiny Siluminu. Nepřilnavý a kovuvzdorný povrch titanového nádobí je pak obvykle potažen keramickou vrstvou s oxidem titania bez teflonu a těžkých kovů. Nepřilnavost povrchu zaručuje pokrm bez přichycení či připálení a kovuvzdornost zase možnost použití nejen silikonového či dřevěného kuchyňského náčiní ale také  kovového.
 

Vaření bez tuku? Sen se stává skutečností

Nyní již máme zjištěno z čeho je titanové nádobí vyrobeno, ale stále zůstává tajemstvím, proč by titanový hrnec měl vařit lépe než ten, co máte doma. Je to tím, že titanové hrnce a pánve disponují silným dnem a zesílenými stěnami, které zajišťují optimální zahřátí daného nádobí a udrží připravovaný pokrm dlouho teplý. A tím se také dostáváme k úspoře energie. Po rozehřátí titanového hrnce nebo titanové pánve totiž můžete sporák zcela vypnout. Jídlo tak dovaříte za maximální úspory energie! Titanové nádobí udělá radost nejen vaší pokladniče ale také vašemu zdraví, neboť umožňuje vařit bez nebo jen s minimem tuku. 

A šup do trouby!

Doufáme, že nyní již vyhazujete své staré pánve a hrnce, takže k nim přidejte i plechy a pečící mísy. Neboť titanové hrnce a titanové pánve jsou odolné vůči vysokým teplotám, takže je můžete používat i pro pečení v troubě. Držadla ani uši se nepoškodí, jelikož jsou vyrobeny ze speciálních plastů, které odolají teplotám až do 260 °C.
Na závěr snad už jen zmíníme, že prodejce kvalitního titanového nádobí nabízí buď přímo v sadě či k samostatnému dokoupení tvrzené skleněné poklice. Poklice lze využívat jak při smažení, tak i při pečení, vydrží totiž teploty až do 350°C.
Věříme, že nyní již pro vás bude hračka zakoupit to správné titanové nádobí. Vzhledem k široké nabídce si určitě vybere každý z vás tak, aby zakoupené nádobí zcela splňovalo vaše požadavky na vaření. Pokud byste si přeci jen nevěděli rady, neváhejte nás kontaktovat!
 
 
 
 
 
 
 
back_to_all_news