Nový videorecept na napařovacím hrnci

V kuchyňském studiu Ola Kala v Praze jsme s panem Nikodemem natočili videorecept na pikatního lososa na páře. 
Použili jsme indukční hrnec PORTOFINO o průměru 24cm, ale postup je stejný u všech hrnců Ballarini, bez ohledu na sporák nebo průměr nádoby.
Pokud chcete svůj jídelníček posunout zdravým směrem, jsou napařovací hrnce ideální volbou. Nejen že uvařené potraviny jsou dietní, ale také samotné vaření je rychle, snadné a levné. Oběd pro celou rodinu připravíte pouze v jedné nádobě. Podívejte se na naše video a níže také přikládáme text receptu. 
 

Recept na lososa na páře

Seznam surovin: 
  • brambory
  • karotka
  • mangold
  • losos
  • sůl, pepř
  • na marinádu: česnek, limetka, zázvor, chilli paprička, med, ústřicová omáčka
Do prvního skleněného nástavce vložte plátky brambor a karotky. Upozorňujeme, že zelenina se v napařovacím hrnci nesolí ani nekoření. Pod pokličkou nechte zhruba 25 minut napařovat.
Do druhého nástavce přijdou listy mladého mangoldu (lze je použít i jiná zelená zelenina) a na to nasolené a opepřené plátky lososa. Pikantní chuť maso získá díky marinádě, kterou masou těsně před vložením do páry potřetete. Marinádu tvoří šťáva ze zázvoru, nahrubo nasekaný česnek, lžíce medu, nasekané chilli papričky, polévková lžíce ústřicové omáčky a šťávy a kůra z poloviny limetky.
Poté co jste 25 vařili brambory s karotkou, přidáte vařit druhý nástavec s lososem, stačí napařovat zhruba 10 minut. Hotové jídlo pokapte trochou olivového oleje. 

back_to_all_news