I muži rádi vaří – Den otců

Mezinárodní den otců připadá vždy na třetí červnovou neděli. Není tolik známý jako Den matek, ale tátové si jej určitě zaslouží. Udělejte tomu svému radost! Uvařte něco dobrého, nebo pokud sám rád vaří, kupte mu třeba pořádnou pánev. 

Pánve – nepřilnavý povrch i vhodné do trouby

Spousta mužů doma vaří a platí, že mají výborný cit pro chuť. Není se tedy čemu divit, že právě muži tvoří převážnou část šéfkuchářů. Pokud je i váš táta nadšený kuchař, pak mu udělá radost kvalitní pánev s nepřilnavým povrchem. Úprava bez teflonu a těžkých kovů je rozhodně lepší variantou. Navíc se tyto pánvičky chlubí odolností vůči kovům, možností vařit bez tuku, a dokonce i pohodlným mytím v myčce
Konkrétně na steaky, které patří mezi nejoblíbenější jídla, si pořiďte grilovací pánve. Některé druhy lze následně dát i do trouby, což se hodí, když potřebujete maso dopéct. Pro milovníky sladkých jídel máme pánve na palačinky, a je jen na vás, s čím si připravené palačinky dáte.  

Pánev na přípravu jídla Příprava pokrmů na pánvi

Potřeba přežít – kuchyňské potřeby poslední záchrany

Třeba bez takového kvalitního kuchyňského nože se neobejde v kuchyni nikdo. Pryč jsou doby, kdy si kuchař vystačil s jedním nožem. Dnes si můžete koupit nůž určený na krájení masa, na zeleninu a ovoce, nůž vhodný k vykosťování nebo nůž na pečivo
Ne každý je kuchařsky zdatný nebo má tolik času připravovat oběd. Pak se hodí mít doma kvalitní otvírák na konzervy, se kterým otevřete tuňáka, maso i ovocné plechovky. A pokud zrovna nebudete vařit pro celou rodinu, upotřebíte menší rendlíky, které jsou dobré i na ohřívání jídla. 

Muži kuchaři
back_to_all_news