Pomocníci při krájení zeleniny

Během letního období roste spotřeba zeleniny. Spousta z nás dá přednost lehkému zeleninovému salátu před těžkým jídlem. K očištění a krájení se hodí mít pár pomocníků, kteří vám celou přípravu ulehčí.

Škrabky na zeleninu – základ čištění 

Škrabku na zeleninu oceníte hlavně pokud si připravujete kořenovou zeleninu nebo brambory. Typy s vroubkovanou čepelí se mohou pochlubit minimálními ztrátami a skvěle padnou do ruky. Tím ale nekončíme. V naší nabídce najdete moderní škrabky, které využijete také při tvarování a vyřezávání, díky čemuž získáte originální ozdobu na talíř. Takové zeleninové parády se budou líbit dětem nebo je využijete při servírování slavnostní hostiny. 

Na řadu přichází krájení 

Pokud chystáte zeleninu na tepelnou úpravu, krájejte ji pokud možno vždy na stejně velké kousky. Nemusíte se pak bát, že jedna část bude hotová a druhá tvrdá. Dosáhnete toho díky ostrému noži na zeleninu a cviku. V polévce vypadají pěkně kostičky. Nakrájejte si zeleninu nejdříve na "hranolky", a pak dělte na malé kostky. Stejnou parádu udělají i tenké proužky neboli julienne. Krájet se dá také na plátky nebo na půlměsíčky – ty se hodí do salátů nebo jako příloha. 
Při krájení se neobejdete bez kvalitního dřevěného prkénka. Doporučujeme si vyhradit na každou část přípravy jídla minimálně jedno prkénko – hodí se zvlášť na zeleninu, ovoce, syrové maso a na ostatní potraviny

Chcete ušetřit čas? Pak tu máme kráječ na zeleninu, se kterým hravě zvládnete pokrájet nejen zeleninu, ale také ovoce, vejce, sýr nebo houby. Praktickou vychytávkou je plastová nádoba, do které vše rovnou padá. Tuto nádobu lze následně uzavřít víčkem. Připravíte si tak snadno a rychle třeba salát do práce nebo dětem do školy a nešpiníte další kus nádobí. 

Vykrajování menších tvarů – i zelenina může vypadat dobře

Napadlo vás někdy při chystání zeleniny vytáhnout vykrajovátka na cukroví? Že ne? Určitě to vyzkoušejte. Pomůže vám to například u dětí, které někdy stávkují s konzumací zeleniny a ovoce. Vybrat musíte menší rozměry, a pak to půjde samo. Takovým okurkovým květinám a mrkvovému srdíčku těžko někdo odolá. 

Nakrájená zelenina pomocí nožůback_to_all_news