Připravte se na jaro

Ještě pár dní a máme tu jaro. Konečně zase odhodíme teplé vrstvy oblečení a budeme si užívat prvních jarních slunečních paprsků. Pro mnohé z nás je jaro obdobím změn a snahy zhubnout nějaké to kilo. Vezměte si na tento boj správné kuchyňské nádobí a půjde vám to mnohem lépe. 

Hrnce s nepřilnavým povrchem – vařte bez tuku

Díky hrncům, které se pyšní kvalitním nepřilnavým povrchem, se při vaření obejdete bez zbytečně velkého množství tuku. Postačí jen pár kapek kvalitního olivového nebo rostlinného oleje. A u některých pokrmů si vystačíte s obyčejnou vodou. V těchto hrncích Ballarini si tak připravíte třeba lososa, kuřecí maso se zeleninou, dušenou zeleninu nebo třeba i chutné zeleninové rizoto. Možností je nespočet a záleží jen na vás, na čem si doma pochutnáte.

Pokud vám náhodou dojde inspirace, můžete se podívat na recepty od našich čtenářů a zákazníků. Všechny je pro vás máme přehledně dělené v sekci recepty.  

Omezte smažená jídla a volte kvalitní pánev

Smažená jídla do lehčího jídelníčku rozhodně nepatří. Pokud ale máte slabost pro jídla připravovaná na pánvi, tak stejně jako u hrnců dejte přednost pánvičce s nepřilnavým povrchem. Maso si tak orestujete na minimu tuku a na talíř si nezapomeňte přidat spoustu zeleniny. Skvělým pomocníkem vám bude hlavně wok pánev. Ta je úžasná v tom, že suroviny přijímají teplo ze stěn, díky čemuž se dusí ve vlastní šťávě. 

Příprava jídla vás bude bavit

Zařazení dostatku zeleniny a ovoce do jídelníčku berte jako hlavní bod. Aby vás chystání jídla bavilo, pořiďte si šikovné vychytávky do kuchyně. Zvláště kráječ na zeleninu vám ušetří spoustu času. Nakrájíte na něm veškerou zeleninu, ovoce, sýry, bylinky nebo vejce během chviličky a v míse si můžete rovnou namíchat lehký salát. Ten si pak dejte k večeři nebo nachystejte na druhý den do práce. 

Navíc nezapomínejte na dostatečný pitný režim. Základem by měla být čistá voda, kterou doplňte o bylinkové a zelené čaje, zeleninové a ovocné šťávy a vyhněte se přeslazeným nápojům. K tomu všemu si dopřejte více procházek a pohybu a uvidíte, že se výsledky brzy dostaví. 

Nádobí během hubnutí

back_to_all_news