Zavařování jede na 100%, zařadili jsme i novinky

Letošní počasí nám přineslo hodně překvapení, ať v dobrém nebo špatném, ale výsledkem je, že se zavařuje všechno a všude.

V naší nabídce máme klasická zavařovací víčka pouze české výroby. Jde o zboží ze Střížovic u Strmilova (známější je blízké městečko Kunžak, rybník Komorník). Firma byla založena v letech 1804 až 1813, přesně se to nepodařilo zjistit, ale původně to byla textilka, po vyhoření ji pak změny majitelů převedly na výrobu plechovek na zavařování a v roce 1936 přejmenování firmy na „FERREMBA, továrna na plechové obaly v Rozkoši“.

Po znárodnění došlo k dalším změnám, které vynecháme a v roce 1990 došlo ke změně názvu na Obal Rozkoš Střížovice. Následovaly další změny a vlastníci, ale posledním, dlouhodobým a spolehlivým je od roku 2005 italská firma Tecnocap, která pak změnila název české pobočky v roce 2006 na Tecnocap s.r.o., která v roce 2012 zastavila výrobu původního zboží - zavařovacích plechovek.

Do nabídky jsme nově zařadili zavařovací sklenice s obsahem od 0,25 do 5 litrů s patentním uzávěrem a gumovým těsněním a nekonečně dlouhou možností používání. Náhodně jde také o italské zboží od firmy Bormioli Rocco. Zavařování se velmi výrazně mění z nutného ukládání potravin na moderní koníček a bylo by škoda, kdybychom tohle žádané zboží vynechali.

 

back_to_all_news