Zavařování - poslední roky zase hitem

Poslední roky se vrací zavařování zase zpátky na výsluní a s tím roste i poptávka nejen po klasických zavařovacích sklenicích a zavařovacích víčkách.

Staré známé zavařovací sklenice na víčko OMNIA, kde se narážely víčka zavařovací hlavou a pak se čekalo, jestli se víčko "chytlo" nebo ne, se stále více nahrazují daleko praktičtějšími sklenicemi s patentním uzávěrem nebo šroubovacím víčkem.

Od italského výrobce BORMIOLI ROCCO vozíme celou řadu zavařovacích sklenic FIDO s patentním uzávěrem. Obsahy jsou od 0,125 litru až po 5 litrů, těsnění i zavírání má velmi dlouhou životnost. Malé se používají nejčastěji na paštiky, marmelády, pečené čaje nebo čalamády, střední a větší velikosti jsou na klasické zavařování všeho, co nás napadne, ale i na nakládání a uchovávání potravin. Ať už je to mouka, koření, naložené okurky – kvašáky, utopenci, sýry a tak dále. Dobře ozdobená sklenice může fungovat i jako praktický dárek.

Další praktické sklenice se šroubovacím víčkem od stejného výrobce vozíme ve čtyřech nejprodávanějších velikostech od 0,15 litru až po 1 litr. Sklenice QUATTRO STAGIONI jsou také určeny na skladování, uchovávání a zavařování potravin, ke kterým se nemá dostat vzduch. Sklo je zdobené reliéfem a víčko italským dekorem.

 

Na nápoje pak máme v nabídce sklenice s patentním uzávěrem na přenášení nebo uchovávání sirupů, domácích likérů a lektvarů, různých dresinků a podobně.

Patentní a placatá sklenice FIASCHETTA o obsahu 0,25 litru asi zrovna na sirup nebude úplně nejlepší řešení, ale svoje uplatnění najde nejčastěji v kapse vašeho kabátu, obzvláště v zimě. Skladem cca od 20.6.2019.

Hranaté sklenice SWING s patentním uzávěrem vozíme ve velikostech 0,25 – 0,5 – 1 litr. Jejich tvar je předurčuje spíše na dlouhodobější skladování sirupů a dresinků. Mohou sloužit i jako zavařovací sklenice.

Poslední novinkou jsou sklenice GIARA s patentním uzávěrem a běžným kulatým tvarem. Mají klasický tvar, ale i obsah – 0,5 litru a 1 litr. Naplněné domácím likérem nebo sirupem poslouží také jako zajímavý dárek. Mohou sloužit i jako zavařovací sklenice.

back_to_all_news