Rádi vám pomůžeme +420 511 119 639 (8:00 - 16:30) / info@panvicky.cz
0Košík
Způsoby doručení
Česká pošta99 Kč
PPL99 Kč
Osobní odběr (Brno, Plzeň, Praha)Zdarma
Doprava zdarma od 899 Kč

Jak připravit kávu v moka konvici

V posledních letech sílí trend v oblasti přípravy kávy tím nejlepším možným způsobem. Netýká se jen špičkových kaváren, ale stále více lidí chce mít možnost vychutnat si dobrou kávu také doma. Jak na to?

Základem je kvalitní příprava

Vaše první kroky by měly směřovat nejprve pro čerstvě mletou kávu, bez níž se neobejdete. Druhá a stejně důležitá věc je vhodná moka konvice. Hliník je pro přípravu dobré kávy tou nejlepší volbou, což jasně dokazují pravé italské kávovary Barazzoni. Díky hliníku získávají konvičky při vaření patinu, která zlepšuje chuť kávy. Lze si pořídit také nerezové konvice nebo konvičky na indukci, ale té nejlepší chuti se dočkáte u hliníkové varianty. Při výběru také zohledněte, pro kolik lidí chcete kávu vařit. Můžete si vybrat i konvice na přípravu moka kávy na několik šálků.

Vaříme kávu

  1. Namletou kávou (měla by být středně až jemně) naplníte zásobník v prostřední části konvičky. Při plnění se vždy držte rysek. Pečlivost je při přípravě kávy naprosto nezbytná.
  2. Do spodní části moka konvičky nalijte dostatek vody. Ta by měla být vlažná, některé zdroje dokonce uvádějí horká. Stejně jako v případě odměřování kávy je i tady důležité určit správnou míru. Vody nesmí být moc. 
  3. Teď můžete celou konvičku opatrně složit. Pohlídejte si, že všechny části dobře přiléhají a těsní. Zároveň ale dotahujte závity se zvýšenou opatrností, abyste je nepoškodili.
  4. Dalším krokem je samotné vaření. Obecně se doporučuje připravovat kávu na plynovém sporáku, ale můžete využít také sklokeramický nebo elektrický vařič. Naopak na indukci se tradiční konvice vůbec nesmí používat. Za tímto účelem jsou vyvinuté speciální nerezové moka kávovary, které je jako jediné možné používat i na indukčních sporácích.
  5. Pozorně sledujte kávovar v akci, konvička má totiž ve zvyku přetékat. Jakmile se začne voda měnit v páru a procházet kávou, měli byste slyšet syčivý zvuk nebo zapraskání z hrdla. Ztlumte oheň a nechte ještě pár vteřin být. Pak konvičku ihned odstavte.

Moka konvičky potřebují péči

Pokud chcete dosáhnout co nejlepší kávy, nechte stranou moka konvice na indukci. To nejlepší nabízí černá hliníková konvice De Lux. Díky speciálnímu povrchu si udrží svou barvu a může se pochlubit ergonomickým držadlem. V neposlední řadě disponuje konvice větší tloušťkou těla zaručující vyšší kvalitu kávy.

Moka konvice nejsou určeny do myček nádobí a neměly by být ani v chladném a vlhkém prostředí. Pohlídejte si proto nevyvařenou vodu ve spodní části konvice. Ideální je hned po uvaření kávy vše umýt a řádně vysušit. 

Hliníkova konvice De Lux Barazzoni   Moka konvice Barazzoni
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.