Rádi vám pomůžeme +420 511 119 639 (8:00 - 16:30) / info@panvicky.cz
0Košík
Způsoby doručení
Česká pošta99 Kč
PPL99 Kč
Osobní odběr (Brno, Plzeň, Praha)Zdarma
Doprava zdarma od 899 Kč

Jak vybrat a zacházet se strojkem na těstoviny?

Jste milovníci italské kuchyně? Jsou pro vás těstoviny jídlem číslo jedna? Jenže jste zjistili jste, že ty kupované nejsou často nic moc? Pak vyzkoušejte to, co už mnozí před vámi. Pořiďte si strojek na těstoviny a tvořte podle vlastní chuti. 

Celokovové provedení

Při výběru nového strojku na výrobu těstovin se podívejte, z jakého je vyroben materiálu. Samozřejmě člověk se snaží ušetřit, ale strojky za pár stovek, pořízené během akce v hypermarketu, podle nás nejsou dobrou volbou. Bývá u nich problém s rovnoběžností válců. To znamená, že těsto je na jedné straně širší než na druhé, což je samozřejmě špatně. Nástavce z plastu zase mohou rychle praskat. Doporučujeme tedy kupovat celokovové provedení. Výhodné také je, když je otáčecí klička ze dřeva, přece jen je tento přírodní materiál příjemnější než umělý plast.

Zmínili jsme, že strojkům ze supermarketu je lepší se vyhnout, co tedy zvolit? Velmi dobrou zkušenost už řadu let máme se strojky na těstoviny IMPERIA. Jde o italskou značku, která vyrábí nejen tyto mechanické strojky ale i pohodlnější elektronické PASTAPRESTO.

Různorodé nástavce

Strojek není jen od toho, abyste zhotovili tenké těsto, ale samozřejmě vytvořili nejrůznější typy těstovin. Záleží, jak nároční budete, ale doporučujeme koupit strojek rovnou s několika nástavci. Nejvyužívanější bude nejspíše ten na výrobu nudlí do polévky a na špagety, ale skvělé je, že s kvalitnějšími strojky IMPERIA vytvoříte i náročnější kousky, například ravioli a gnocchi.   

Strojek na těstovinyVaření se strojkem na těstoviny

Flexibilní – na těstoviny, cukroví i FIMO

Je ideální, když je v domácnosti vybavení, které je multifunkční, a to je právě případ těchto mašinek. Zhotovíte na nich totiž nejen nejrůznější typy domácích těstovin, ale přijdou vhod i během hektické doby Vánoc. Nemusíte se pachtit s válením těsta na linecké nebo perníky, jednoduše párkrát zatočíte klikou a je to. A ani tím možnosti využití strojku nekončí. Příznivce materiálu FIMO nebo dalších polymerových hmot s ním vytvoří všelijaké kreace.

Jak na to?

Práce se strojkem není žádná věda. Důležité je, aby těsto nebylo příliš tuhé ani lepivé. Pak už jen stačí nastavit kolečka co nejdále od sebe a začít točit. Pás, který vyjede, pak přeložíte, případně pomoučíte a dál projíždíte strojkem, přičemž kolečka postupně přibližujete k sobě. Až máte požadovanou tloušťku, těsto necháte chvilku sušit. Velmi vhodné jsou na to dřevěné stojánky. Na celý postup se můžete podívat na níže přiloženém videu. A přidáváme také videonávod, jak vytvořit domácí nudle do polévky.  
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.