Rádi vám pomůžeme +420 511 119 639 (8:00 - 16:30) / info@panvicky.cz
0Košík
Způsoby doručení
Česká pošta99 Kč
PPL99 Kč
Osobní odběr (Brno, Plzeň, Praha)Zdarma
Doprava zdarma od 899 Kč

Jak vybrat, používat a brousit kuchyňské nože?

Věděli jste, že nejstarší nože jsou známy už z doby paleolitu? Tehdy byly ještě kamené, později měděné a bronzové. Dnes se nejběžněji používají nože z oceli, případně keramické nože.   

Trvdost 52 až 56 HRC

Ocelový nůž se objevil již během doby železné a během průmyslové revoluce se začal vyrábět sériově. Problémem bylo, že nebyly někdy vyrobeny z kvalitního materiálu, a tak se stávalo, že rezivěly. Proto podle dnešních hygienických předpisů Evropské unie smí být nože jen z nerezové oceli. Norma také stanovuje, že tvrdost kvalitních kuchyňských nožů má být 52 až 56 HRC (zkratka HRC vyjadřuje zkoušku tvrdosti diamantovým kuželem při zatěžování silou 1 500 N.) Námi nabízené kuchařské nože od rakouské firmy Berndorf mají tvrdost 55, takže se na ně můžete stoprocentně spolehnout

Na zeleninu nože Collini 

Základní pravidlo zní, že čím tvrdší ocel, tím lépe jde nůž naostřit. Čepel je sice křehčí, ale zase má delší trvanlivost ostří. Ještě křehčí bývají čepele keramických nožů, což může být při krájení hluboko zmražených potravin, kostí či ztvrdlého pečiva problém – čepel se může ulomit. Stejně tak keramický nůž špatně snáší tlak z boku, takže mačkání česneku s tímto typem kuchyňského nože raději nezkoušejte.

Ze všech těchto důvodů doporučujeme především na krájení zeleniny a ovoce kuchyňské nože Collini od značky Berndorf. Držadlo je vyrobeno z lehkého odolného plastu, čepel z molybden-vanadové oceli, nad níž je ještě nepřilnavý teflonový povrch. Díky tomu tak nedochází k ničení vitamínů krájených potravin, jedná se v podstatě o antibakteriální nože. Skvělé také je, že nože Collini se mohou mýt v myčce, a aby vám vydržely co nejdéle, je ke každému kusu dodáván ochranný kryt ostří. Tyto kuchyňské nože si můžete v našem e-shopu zakoupit v červené a zelené barvě a v nabídce jsou i sady nožů. 
Kuchyňský nůž na zeleninuKuchařský nůž na zeleninu

Nejkrájejte na plechu či skle

Při výběru nože se dívejte nejen na čepel, ale také na držadlo. Správný tvar držadla totiž brání sklouznutí ruky na čepel. Nože Berndorf vynikají nejenom příjemným tvarem, ale navíc jsou v zadní části trochu vyvýšené, což zabraňuje vysmýknutí nože z ruky. Značka Berndorf patří v oblasti výroby nožů k evropské špičce a nabízí velmi široký sortiment. Kromě univerzálních nožů si můžete zakoupit i speciální nože na maso, zeleninu, ovoce, chléb či steaky. Zvláště u mladých lidí, kteří si zařizují svou domácnost, jsou oblíbené sady nožů, které obsahují i stojánek na nože.   
Abyste nože nemuseli často brousit, doporučujeme krájet na dřevěném nebo plastovém prkénku. Používání nože na tvrdé podložce, jako je například plech či skleněná deska, ničí jeho ostří.

Skladování a broušení nožů

Jak už bylo zmíněno, nože Berndorf můžete vložit do myčky. Pokud se rozhodnete pro ruční mytí, je vhodnější vlažná voda. Co se týče skladování, nože dávejte zvlášť od ostatního nádobí a příborů. Často to bývá v plastovém nebo dřevěném rozdělovači v zásuvce, velmi praktické jsou dřevěné bloky na nože a také magnetické lišty
Na broušení nožů doporučujeme ocílku, kterou v našem e-shopu také seženete. Ocílku uchopte do levé ruky a do pravé ruky vezměte rukojeť nože. Kořen nože nasaďte na špičku ocílky a při mírném tlaku nůž veďte proti ostří. Skončíte až u špičky nože. 
OcilkaKuchyňský nůž Berndorf


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.