Jaké jsou výhody a nevýhody použitých materiálů?

Zařizujete si domácnost novým nádobím, nebo potřebujete dokoupit nějakou šikovnou pánev a nevíte, pro který materiál se rozhodnout? V následujícím článku se dozvíte to nejpodstatnější o materiálech, které jsou u námi nabízeného nádobí použity. 
 

Hliník

Velké množství nádobí je nyní z vyrobeno z hliníku. Důvodů je k tomu celá řada. Tento kov je lehký, značně chemicky odolný a především má vysokou tepelnou vodivost – devětkrát lepší než nerezová ocel. V praxi to znamená, že pánev, jejíž jádro je tvořeno hliníkem, účinně reguluje teplotu v průběhu různých fází vaření a rovnoměrně distribuuje teplo na všechny části pánve, tedy na dno i po stranách.

Hliník je pouze tělo nádoby, vůbec se nedostane do styku s jídlem. Všechno naše nádobí je potaženo několika vrstvami, přičemž jsou použity keramické nebo minerální částice, jež způsobují, že povrchy jsou nepřilnavé a odolné vůči vysokým teplotám. To znamená, že u námi nabízeného nádobí jsou povrchy bez těžkých kovů, niklu, bez teflonu a PFOA (kyseliny perfluoroktanové).
 
 
Nepřilnavé pánve BallariniV našem e-shopu je vysoce kvalitní hliník, potažený několika vrstvami, použit u nádobí Ballarini v těchto liniích:

 

Měď

Ještě lepší tepelnou vodivost než hliník má měď. V měděném nádobí se tak jídlo rychle uvaří a ušetříte čas a peníze za energii. Navíc měděné nádobí je velmi krásným kuchyňským doplňkem, pokud chcete něco speciálního pro slavnostní jídla, pak je toto to pravé. Stejně jako u ostatních výrobků firmy Ballarini i měděné nádobí má nepřilnavý a velmi odolný povrch, s opatrností tak můžete používat i kovové náčiní. Po použití se může udělat rýha, ale povrch se dál loupat nebude.

Měděné nádobí BallariniNa druhou stranu je potřeba říct, že měděné nádobí je těžší, dražší a nelze ho dávat do myčky, nejlepší je použít speciální čistící prostředek.

V našem e-shopu je měď použita u nádobí Ballarini v linii:

 

 

Ocel

Ocel je slitina železa, uhlíku a dalších prvků, které zlepšují její vlastnosti. Je pevná, tvrdá, odolná proti vysokým teplotám a ne tak těžká jako litina. Ve srovnání s hliníkem či mědí má o něco horší tepelnou vodivost, ale tento nedostatek dokáže do určité míry odstranit vhodný vnější povrch, například smalt.

Smaltované nádobí Metalac

Smaltované nádobí se těší oblíbenosti už dlouhou dobu  a najdete je i v naší nabídce. Smaltované hrnce či smaltované konvice jsou vyrobeny z ocelových plechů o síle od 0,5 do 2,5 mm. Přednostmi smaltovaného nádobí je velká odolnost, dlouhá životnost a jednoduchá údržba.

V našem e-shopu je ocel použita u smaltovaného nádobí Metalac. S molybden-vanadovou ocelí se pak setkáte u kuchyňských nožů Collini.  
 

Nerez (nerezová ocel)

Nerez, neboli korovzizdorná ocel či nerezová ocel, je označení pro slitinu železa, hliníku a několika dalších prvků, hlavně chromu a niklu. Výhodou nerezové oceli, jak už z názvu vyplývá, je odolnost proti rezavění a mechanickému poškození a také velká pevnost a tvrdost. Naopak mínusem nerezové nádobí ve srovnání s hliníkovým nádobím je mnohem horší tepelná vodivost. To může mít za následek,  že při přímém styku s plamenem se začnou stěny nádobí přehřívat a jídlo připalovat. Rozdílná je také hustota obou materiálů. Pokud vezmete dva hrnce o stejném obsahu a tloušťce stěn, ten nerezový bude v porovnání s hliníkovým třikrát těžší.

 

Nerezový hrnec Berndorf

Rozhodně to ale neznamená, abyste nerezové nádobí zavrhli. U kvalitních nerezových hrnců, které dovážíme od rakouské firmy Berndorf, je totiž ve dnu nádoby umístěna silná hliníková vložka, jež tepelnou vodivost výrazně zlepšuje. Vodu tak uvaříte zhruba třikrát rychleji, než když použijete levnější hrnec ze supermarketu. Ve finále tak ušetříte nejen čas ale i peníze za energii.
Navíc nerezové nádobí Berndorf má 0,8 mm široké stěny, 6 mm silné dno a je vyrobeno z kvalitní oceli s 18% přídavkem chrómu a 10% přídavkem niklu. Tato složení označované jako nerez 18/10 se vyznačuje vysokou korozní odolností vůči roztokům solí, masu či krvi. Rozhodně oceníte i jejich velkou využitelnost v kuchyni. Nerezové hrnce se mohou používat do trouby, na všechny druhy sporáků, jde tedy o nádobí na indukci, a po použití je klidně vložte do myčky.
V našem e-shopu je nerezová ocel použita u hrnců Berndorfnerezových příborů a kuchyňských nožů
 

Sklo

Pro skleněné konvice, pekáče a zapékací mísy se v kuchyni často používá varné sklo. Jde o takzvané borokřemičité, nebo také borosilikátové, sklo, jež se vyznačuje tvrdostí, velkou chemickou odolností (je koroziodolné) a především dokáže odolávat i vysokým teplotám. Dalšími plusy varného skla je jeho téměř stoprocentní průhlednost (vidíte tedy, co se s jídlem v pekáči děje), snadná údržba (možnost mytí v myčce), příznivá cena, kovuvzdorný povrch a značná flexibilita – v pekáčích a zapékacích mísách můžete jídlo uvařit, uskladnit v lednici či mrazničce, opět ohřát v troubě a i přímo používat při servírování u stolu.
 
 
Pekáč z varného sklaV České republice varné sklo pod značkou SIMAX vyrábí firma Kavalierglass a.s. a my vám její kvalitní výrobky v našem e-shopu také nabízíme. Všechny jsou vyrobeny z recyklovatelné skloviny bez kadmia a olova a většina se jich dá použít od -40°C do 300°C. Při používání varného skla je ale potřeba pamatovat, že sklo je křehčí než jiné materiály a že k ochlazování nebo zahřívání musí docházet postupně. V případě velké náhlé změny může dojít k prasknutí. 
 
V našem e-shopu je sklo použito u pekáčů, zapékacích mís a konvic z varného skla.
 
 

Keramika

Keramika se objevila už v době kamenné a i v moderní době má v kuchyni stále své místo. Má vynikající odolnost proti vysokým teplotám, korozi a rychlým změnám teploty. Má také vysokou pevnost a stabilní fyzikální a chemické vlastnosti. Je však křehká a má nízkou tepelnou vodivost.

V našem e-shopu je keramika použita u forem na pečení od české firmy Krumvíř.
 
Srdcová forma - keramika KrumvířKeramika Krumvíř