Jaké koupit nádobí na indukční desku?

Při vaření na indukci je potřeba používat nádobí se speciálním feromagnetickým dnem. Takové, vyrobené z hliníku a oceli, je použito u indukčních hrnců a pánví Ballarini v kolekcích Masterchef, Bologna, Taormina, Positano, Professionale a Portofino. 

Ke dnu se přichytne magnet

Už jsme v naší poradně zmínili, že vaření na indukční varné desce je úsporné, rychlé a bezpečné. Proto není divu, že si tento typ sporáku pořizuje čím dál více lidí a my se stále častěji setkáváme s otázkou: jaké si mám koupit nádobí na indukci? Odpovídáme, že možností je celá řada. Jediné, co indukční nádobí musí bezpodmínečně mít, je feromagnetické dno. To znamená, že dno musí obsahovat železo (ocel). Poznáte ho jednoduše podle symbolu vlnovky uvedeného v popisu zboží a také kdybyste ke dnu nádoby přiložili magnet, okamžitě by se přichytl.  
 

Poslední novinkou je nádobí MasterChef

V našem e-shopu můžete na indukční vaření použít smaltované hrnce a rovněž nerezové tlakové hrnce (ty mají sednvičové dno ocel – hliník – ocel). Protože ale trendem je nyní nádobí s nepřilnavým povrchem, žádané jsou zvláště pánve a hrnce Ballarini z linií MASTERCHEF, TAORMINA, POSITANO, PROFESSIONALE, PORTOFINO a BOLOGNA. Všechny mají silné dvojité dno z oceli a hliníku.

Indukční hrnec a indukční pánevPánve a hrnce na indukční desku kolekce Masterchef