Rádi vám pomůžeme +420 511 119 639 (8:00 - 16:30) / info@panvicky.cz
0Košík
Způsoby doručení
Česká pošta99 Kč
PPL99 Kč
Osobní odběr (Brno, Plzeň, Praha)Zdarma
Doprava zdarma od 899 Kč

Měděné nádobí má výbornou tepelnou vodivost

Při pohledu na měděné nádobí se většině lidí nejčastěji vybaví zámecké komnaty. Vždyť také načervenalé nádobí z mědi ihned upoutá svým krásným vzhledem a udělá i z obyčejného oběda slavnostní tabuli.

Skvělý tepelný vodič

U měděného nádobí nejde jen o design. Měď má výbornou tepelnou vodivost, v kovech zaujímá hned druhé místo po stříbře, takže v měděném nádobí se jídlo rychle uvaří. A rychlost pak znamená ušetřený čas i peníze za energii.
Samozřejmě od dob našich předků se měděné nádobí značně proměnilo. Vnitřní části už nejsou pocínované, ale k mědi je přidávána ocel nebo hliník. Firma Ballarini používá právě druhý jmenovaný kov – hliník – který je také výborným tepelným vodičem. Měděné nádobí Il Rame, do kterého patří měděné hrnce, kastroly a pánve má tedy dvouvrstvé jádro vyrobené z mědi a hliníku, což umožňuje lepší zahřátí, a tím rychlejší vaření a velké úspory energie.

Nepřilnavý povrch Platinum

Aby se v měděném nádobí dalo vařit i zdravě, bez velkého množství tuku a připáleného jídla, je vnitřní část pokryta nepřilnavým povrchem Platinum. Ten je navíc kovuvzdorný, takže s opatrností můžete použít obracečky nebo naběračky, případně vidličku. Výborné vlastnosti má i použitá žáruvzdorná mosazná rukojeť a vnější povrch – oboje je odolné vůči vysoké teplotě. Měděné nádobí tak můžete používat na plynový, elektrický a sklokeramický vařič a také do trouby do 299 °C.

Luxus do kuchyně

Měděné nádobí je do jisté míry luxusním kouskem do vaší kuchyně, je dražší, těžší a nelze ho dávat do myčky, nejlepší je použít speciální čistící prostředek. Dobrým tipem pro to, aby jste měli krásně lesklý měděný povrch bez skvrn, je také čas od času potřít vnější povrch citrónem posypaný solí nebo octem s hrubou solí. 

Měděná pánev BallariniMěděný rendlík BallariniMěděný rendlík Ballarini s pokličkou
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.