Rádi vám pomůžeme +420 511 119 639 (8:00 - 16:30) / info@panvicky.cz
0Košík
Způsoby doručení
Česká pošta99 Kč
PPL99 Kč
Osobní odběr (Brno, Plzeň, Praha)Zdarma
Doprava zdarma od 899 Kč

Použití velké pánve

Pokud vaříte pro více lidí, velkou pánev, tedy s průměrem 28 cm a vyšším, budete rozhodně potřebovat. Jaká jídla na ní lze připravit? 

Na maso i zeleninu

Velká plocha pánvičky je potřeba zvláště při přípravě masa. Aby byl steak nebo řízek dobře propečený, je potřeba, aby měl dostatek prostoru. Bez problémů takto naráz připravíte 4 plátky. Díky většímu objemu můžete k masu pohodlně přidat ještě zeleninu, omáčku, nebo pak zapékat se sýrem. Právě abyste pak při zapékání nemuseli používat více nádobí, doporučujeme zvolit pánvičku, která se dá vkládat i do trouby. 

Při přípravě zeleniny je dostatečná velikost také potřeba. Správné wok pánve se malé ani nevyrábí. Jde o to, že zelenina je objemná a pro přípravu také potřebuje prostor. V malé nádobě by se restovaná zelenina i špatně míchala. 

S větší hloubkou více možností

Pokud je pánev zároveň i dostatečně hluboká, ideálně kolem 6 cm, a součástí je poklice, je nabídka jídel v ní připravených ještě širší – například rizoto, zapečené těstoviny či rýžový nákyp. 

U nás najdete velké pánve s průměrem 28 až 32 cm. Některé, například z kolekcí MasterChef a Bologna, jsou vhodné i na indukci

Velká pánev z kolekce MasterChef

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.