Rádi vám pomůžeme +420 511 119 639 (8:00 - 16:30) / info@panvicky.cz
0Košík
Způsoby doručení
Česká pošta99 Kč
PPL99 Kč
Osobní odběr (Brno, Plzeň, Praha)Zdarma
Doprava zdarma od 899 Kč

Příprava prvních příkrmů pomocí napařovacího hrnce

Volbu mezi domácím a kupovaným příkrmem řeší dřív nebo později každý rodič. O nesporných výhodách těch doma připravených nemusíme snad ani psát, ale připomeneme alespoň to hlavní – máte kontrolu nad přesným složením a ušetříte. Skvělým pomocníkem ve vaření pro vaše děti může být napařovací hrnec. 

První příkrmy pro kojence – vařte v páře 

Správná příprava pokrmů a kvalitní suroviny jsou základním kamenem pro sestavení prvního příkrmu. Zeleninu a ovoce vždy důkladně očistěte a umyjte! Pomoci vám mohou škrabky a kráječe na zeleninu
Zapomeňte na to, že budete zeleninu nebo maso třeba péct. V prvním roce nejlépe vařte jen v páře.

Napařovací hrnce mají nepřilnavý povrch, jídlo si zachová více vitamínů, původní barvu a bude chutnější. Vaříte zcela bez tuku, ten přidejte až před konzumací – stačí ze dvě kapky za studena lisovaného olivového oleje (tuk je nejen nositelem chutí, ale také jsou oleje důležité pro vstřebávání lipofilních vitaminů). 

Kompletní sestava i samostatný napařovák

Pro vaření v páře si můžete vybrat ze dvou variant. Lze koupit celou sestavu hrnce na vaření v páře, který určitě využijete nejen na první příkrmy, ale i na přípravu jídla pro celou rodinu. V takovém hrnci si uvaříte třeba lososa se zeleninou, zeleninové závitky, vepřovou panenku nebo brambory. Druhou možností je samostatný napařovací skleněný nástavec. Ten padne na nádoby o průměru 24 cm. 

Shrnutí všeobecných rad k příkrmům

  • vařte v páře
  • používejte kvalitní suroviny
  • každou novou surovinu zkoušejte po malých porcích a vždy alespoň 3 dny pro vyloučení alergické reakce
Příprava prvních příkrmů pomocí napařovacího hrnce


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.