Rádi vám pomůžeme +420 511 119 639 (8:00 - 16:30) / info@panvicky.cz
0Košík
Způsoby doručení
Česká pošta99 Kč
PPL99 Kč
Osobní odběr (Brno, Plzeň, Praha)Zdarma
Doprava zdarma od 899 Kč

Proč používat titanové nádobí a jak ho vybrat

Titanové nádobí je sice obecně o něco dražší, ale pokud si vyberete kvalitní, vydrží vám řadu let a nebudete muset každé dva roky kupovat nové – nějaké levnější v hypermarketu.   

Nádobí musí mít silné dno a stěny

V posledních letech zaznamenává titanové nádobí, ať už jde o pánve, hrnce nebo rendlíky, velký boom. Někteří mluví o marketingové bublině, jiní, kteří si koupili kvalitní, ho vychvalují a doporučují, a pak je samozřejmě i skupina těch, jež si pořídili levnější napodobeniny a už po pár měsících se jim pánve loupou. Zkrátka i tady platí, že za kvalitu si člověk musí zaplatit.

Jak ale vůbec jakostní titanové nádobí poznat? Musí mít silné dno a zesílené stěny. Nehrozí tak deformace tvaru a především dojde k optimálnímu zahřátí a připravované jídlo se udrží delší dobu teplé. A s tím také souvisí úspora elektrické energie. Při vaření s titanovým hrncem nebo pánví můžete sporák vypnout a jídlo se ještě dodělá.
Bylo by ale chybou si myslet, že stačí jen dostatečná tloušťka nádobí, je potřeba i ten správný materiál. Velmi dobrých vlastností dosahuje zdravotně nezávadná slitina hliníku a křemíku Silumin. Má výbornou tepelnou vodivost, stejně třeba jako litiny, ale narozdíl od ní je lehčí, což je samozřejmě při vaření výhoda.  

Titanová pánev Ballarini

Keramická vrstva s oxidem titaničitým

Samozřejmě vnitřek nádoby je důležitý, ale přece jen více zákazníků se zajímá, jak je to s tím nepřilnavým povrchem. Jak je možné, že se na titanovém nádobí pokrm napřipaluje? Postupy jednotlivých výrobců se samozřejmě mohou lišit, ale například u italské značky Ballarini je povrch potažen keramickou vrstvou s oxidem titania bez teflonu a těžkých kovů. Výsledkem je, že na titanové pánvi můžete smažit a vařit i zcela bez tuku. Velmi jednoduchá je údržba – stačí utřít ubrouskem, hadrou a opláchnout vodou. Takže už žádné dření drátěnkou po usmažených vajíčkách. Díky velké odolnosti titanové vrstvy můžete používat silikonové, dřevěné a s opatrností dokonce i kovové náčiní.

Rukojeť odolná vysoké teplotě

Při nákupu titanového nádobí radíme se podívat i na držadla a madla. Nejen aby se vám pohodlně držela, ale ideální je, když jsou vyrobeny z oceli a speciálního plastu (silikonu).  Budou tak odolné teplotám až do 260 °C a bez obav je můžete používat i na pečení v troubě. Nahradí vám tak různé plechy či zapékací misky. Méně nádobí jistě ocení všichni, kteří mají malou kuchyň. 

Abyste byli stoprocentně spokojeni, doporučujeme ještě k hrncům a pánvím dokoupit poklice. Jídlo bude chutnější, rychleji udělané, uspoříte energii a také nebudete mít špinavý sporák či troubu. Vybírejte poklice z tvrzeného skla a s nerezovým hmatníkem, abyste je mohli používat i v troubě. 
V našem e-shopu nyní nabízíme kvalitní titanové pánve, hrnce a rendlíky v linii Verona a Taormina (ta jde použít i na indukci). 
Titanové nádobí Ballarini

Související články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.