Rádi vám pomůžeme +420 511 119 639 (8:00 - 16:30) / info@panvicky.cz
0Košík
Způsoby doručení
Česká pošta99 Kč
PPL99 Kč
Osobní odběr (Brno, Plzeň, Praha)Zdarma
Doprava zdarma od 899 Kč

Triky při vaření s pánvemi

Jak vařit rychle, levně, zdravě? Sepsali jsme osmičku triků při vaření s pánvemi. 

1. Na sporák i do trouby

Při nákupu nové pánve se zajímejte především o její povrchovou úpravu a jaké má dno. Doporučujeme zvolit nepřilnavý povrch bez teflonu a těžkých kovů. Důležité také je zjistit, z čeho je vyrobena rukojeť, ideálně, aby byla tepelně izolovaná. Je totiž nejlepší, když pánvičku můžete ze sporáku rovnou strčit do rozehřáté trouby. 

2. Dvě velikosti

Jedním z důležitých parametrů při výběru je velikost, tedy průměr pánve. Vždy je důležité myslet na to, na jaké činnosti budete pánvičku používat. Radíme mít v kuchyni alespoň dvě velikosti. Menší pánev, o průměru kolem18–20 cm, je dobrá na jednoporcovky, například na přípravu jednoho řízku, jednoho steaku nebo třeba na sázená vejce, smaženici či malé palačinky. Větší pánev o průměru 28–30 cm se zase shodí v momentě, kdy plánujete připravit větší množství jídla najednou.  

3. Nutné pořádně rozehřát

Řada lidí se při vaření dopouští zásadní chyby – nenechají pánev dostatečně rozehřát. Maso pak není tak šťavnaté a může být zbytečně příliš mastné. Zelenina zase není krásně petrobarevná a křupavá, ale je napůl udušená a vypadá nevzhledně. A jak tedy poznat, kdy je pánev dostatečně rozehřátá? Pořiďte si pánve s termobodem. Jde o jednoduchou vychytávku, která zobrazuje buď červené, nebo zelené tlačítko. Červená se rozvítí, když je pánev dostatečně rozehřátá, zelená zase znamená, že je pánev zchladlá a můžete ji umýt. 

4. Jiná pánev na maso, jiná na zeleninu

Také je potřeba si uvědomit, že ne každou pánev můžete použít na přípravu všech pokrmů. Na steaky a maso je nejvhodnější velká, nízká se silným dnem. Nezapomeňte, že aby se steak správně orestoval a ne se začal dusit a pouštět šťávu, je potřeba, aby měl kolem sebe dostatečný prostor. Na přípravu zeleniny se dobře hodí WOK pánve

Pánve BallariniPánve s nepřilnavým povrchemKeramická pánev s nepřilnavým povrchem

5. WOK pánve na nudličky

Jak už bylo zmíněno, WOK pánve se často využívají na restování zeleniny, ale stejně tak je využijete, když budete potřebovat usmažit  maso nakrájené na menší kousky nebo nudličky. Na WOK pánvi se suroviny dají pohodlně promíchávat, ať už vařečkou, nebo prohazováním.

6. Bez poklice

Pánve jsou v prvé řadě určeny na smažení, opékání a restování, takže radíme nepoužívat poklici. Surovina, ať už maso nebo zelenina, by se tak místo opečení začala dusit. Při běžném vaření v hrncích či rendlících ale na poklici nezapomínejte, výrazně ušetříte na spotřebě energie

7. Postupně zchladit

Jestliže na pánvičce během vaření vystřídáte více pokrmů, je nejlepší dno vytřít měkkým papírem. Když pak úplně dovaříte, dejte pozor na to, aby pánev zcela zchladla (v případě, že máte termobod, rozsvítí se červená). Zchlazení však musí být postupné, vyvarujte se toho, že byste na horkou pánev nalili studenou vodu. Velmi si tak ničíte dno i celkový povrch pánve. Poté co je pánev dostatečně zchlazená, umyjte ji jemnou žínkou s trochou čistícího saponátu a opláchněte. Pánve Ballarini také můžete vložit do myčky. 

8. Nevkládat přímo na sebe

Málokdo má tak velkou kuchyň, že si může dovolit mít pánve uložené každou samostatně. To ale neznamená, že je poskládáte přímo na sebe. Doporučujeme mezi každý kus vkládat utěrku, nebo plátěný pytlík, ve kterém byla pánvička zabalena od výrobce. Nezničíte si povrchovou úpravu a zvýšíte životnost. 

Grilovací pánevHluboká pánev s nepřilnavým povrchem Pánev na palačinky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.