Rádi vám pomůžeme +420 511 119 639 (8:00 - 16:30) / info@panvicky.cz
0Košík
Způsoby doručení
Česká pošta99 Kč
PPL99 Kč
Osobní odběr (Brno, Plzeň, Praha)Zdarma
Doprava zdarma od 899 Kč

Údržba příborů: jak na to?

Chcete si co nejdéle udržet krásné lesklé příbory? Pak je potřeba je nenechat dlouho špinavé. A také používat vhodné čistící prostředky a utěrku.

Ošetření před použitím

Koupili jste si nové jídelní příbory a přemýšlíte co s nimi pro začátek udělat? Samozřejmě nejdříve je vybalte. Pak následuje umytí v teplé vodě, případně s použitím neagresivního tekutého mycího prostředku, opláchnutí a nakonec utření do sucha měkou utěrkou. Většinou potřebujete mít příbory "při ruce", takže je máte uložené v šuplíku většinou v plastovém rozřazovači, každý druh příboru zvlášť. Jestliže jste si zakoupili větší sadu příborů, například 72 kusů, které jsou dodávané v kufříku, pamatujte, abyste je měli uložené v suchém prostředí. 

Do myčky ano, ale...

Nejčastěji si lidé kupují nerezové příbory. Jejich výhodou je nejen zdravotní nazávadnost (narozdíl od hliníkových příborů), pevnost, odolnost proti rezavění a dlouhá životnost, ale také se snadno myjí. Jednoduše je vložíte do myčky nádobí. Pokud ale víte, že myčku nebudete pouštět ihned, doporučujeme příbory, ať už se jedná o klasické, dětské či steakové, opláchnout. Zbavíte je tak agresivní soli a potravin obsahující kyseliny a příbory vám vydrží leské mnohem déle.

Po umytí ihned osušit

Při mytí v myčce je potřeba příbory ukládat držadlem dolů, aby došlo k jejich co nejkvalitnějšímu očištění. Příbory z chromniklové (18/10) a chromové (18/0) oceli by neměly být ukládány do stejného koše.
Používejte jemné čistící prostředky, abyste nepoškodili povrch. Zvolte taková, jejich součástí jsou změkčovadla, vyhnete se tak zmatnění povrchu. Ihned poté, co myčka mytí dokončí, příbory osušte a vyleštěte měkkou utěrkou. 
Pokud vám na příborech opravdu hodně záleží, je nejvhodnější je mýt ručně a ihned je osušit. 


Jídelní příbory Berndorf-Sandrik
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.