Pánve
Pánve

Pánve

Více informací Skrýt popis

Jak si vybrat správnou pánev?

Pánev je bezesporu jedním z nejdůležitějších typů nádobí v kuchyni. Neslouží jen ke smažení, ale může se na ní i běžně vařit, dusit či grilovat. Stejně jako u řady jiných věcí je ale potřeba ji vybírat s rozvahou. A jaká by tedy pánev měla být, abyste s ní byli spokojeni?

Vhodný sporák

V první řadě musí pasovat na Váš sporák. Dnes už je běžné, že jsou pánve určeny na plynový a elektrický sporák i na sklokeramickou desku, ale dávejte si pozor, pokud máte sporák s indukční deskou. Pánev na indukci totiž musí mít ve dně ocel. V našem e-shopu nabízíme celou řadu pánví na indukci. Mužete si vybrat například z linií: SCANPAN IQ, Positano, Portofino, Cortina Granitium, Ferrara, Alba a jiné.

Dostatečná velikost a hloubka

Pokud nebudete vařit pouze pro sebe, volte raději páne větší. Je praktičtější. Nejběžněji prodávané pánve mají v průměru 26 až 28 cm. Na takovou pánev již bez problémů naskládáte čtyři plátky masa nebo menší rybu. A protože pánev neslouží obvykle jen ke smažení je vhodné, aby byla i dostatečně hluboká.

Kvalitní základní materiál

Při výběru panvičky se nevyplatí příliš šetřit. Díky kvalitnímu materiálu vám totiž pánev vydrží po řadu let. U kvalitního materiálu se nemusíte bát, že se budou do jídla uvolňovat nějaké škodlivé látky. Všechny pánve v naší nabídce jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Většina pánví má jádro vyrobeno z hliníkum, který je výborným vodičem tepla. To má za následek, že pánev je rovnoměrně zahřívána a vaření je rychlé a úsporné. Ještě lepší tepelné vlastnosti mají měděné pánve.

Nepřilnavý a kovuvzdorný povrch

Pryč jsou doby, kdy se na pánvích mohlo smažit pouze s velkou vrstvou tuku. Dnes už je běžnou součástí každé dobré pánvičky nepřilnavý povrch. Pozor ale na druh nepřilnavého povrchu. U hodně rozšířeného teflonového povrchu se mluví o jeho škodlivosti, proto je lepší sáhnout po pánvích s keramickým či titano keramickým povrchem. Ten je tvořen několika vrstvy keramických částic a je nejen nepřilnavý, ale také odolný vůči vysokým teplotám a mechanickému poškození..

Tento keramický povrch je použit u našich pánví Ballarini a SCANPAN. Navíc je u některých naší pánví do povrchu přidán také oxid titaničitý, zvyšující odolnost povrchu proti poškrábání. Např. u pánví Cortina Granitium jsou zase přidány minerální částice, díky nimž je povrch pánve velmi odolný a navíc designově zajímavý.

Jak už bylo zmíněno, povrchy všech našich výrobků neobsahují teflon a žádné těžké kovy a PFOA (kyselinu perfluoroktanovou).

Při vaření také oceníte, že povrchy jsou kovuvzdorné, takže když čas od času použijete kovovou obracečku nebo vidličku, nebudete to žádná tragédie a na funkčnost povrchu to nebude mít žádný vliv.

Žáruvzdorné držadlo

Připravujete na pánvi například těstoviny s omáčkou a potřebovali byste nakonec celý pokrm zapéct se sýrem v troubě? Žádný problém. Jen je potřeba vybírat pánve do touby.  Tyto pánve mají tepelně izolovanou rukojeť, jednoduše řečeno, v troubě se neroztaví. 

Snadná údržba

Při výběru pánve si také zjistěte, na kolik je obtížná její následná údržba a umývání. Samozřejmě nejpohodlnější je, když ji můžete jednoduše vložit do myčky. Tuto možnost nabízí všechny pánve v naší nabídce, kromě měděných. 
Při zmínce o údržbě je ještě dobré zmínit vychytávku, se kterou italská firma Ballarini před nedávnem přišla. Do madel některých typů pánví zabudovala thermopoint neboli termobod. Ten červeným kolečkem určí, že je pánev už zchlazená a lze ji umýt. Tím, že se pánev neumývá ještě teplá, se výrazně zvyšuje její životnost. 

Poklička je in a nezbytná

Při koupi pánvičky se vyplatí si zároveň přikoupit poklici. Nejen že výrazně ušetříte za spotřebu energie, ale navíc pak nemusíte uklízet vystříknuté kapky na kachličkách a sporáku. Také omezíte množství vlhkosti v kuchyni. Koupit si můžete pokličku s plastovým nebo nerezovým hmatníkem – doporučujeme s nerezovým hmatníkem, abyste poklici mohli vložit i do trouby. Co se týče velikosti pokliček, jsou standardizované, takže je lze koupit i dodatečně a platí jednoduché pravidlo, že na pánev o průměru 28 cm bude pasovat poklice o průměru 28 cm.

Značka a parametry

Cena

0
5000 Kč

Novinka

Akce

Skladem

Objem

2 l
6 l

Průměr

20 cm
36 cm

Typ pánve

Vhodné do trouby

S pokličkou v ceně

Materiál / povrch

Značka