Smaltované nádobí METALAC

Odolné proti vysokým teplotám, opotřebovaní a poškrabání. Jednoduše se čistí a udržuje. Je levné a zcela zdravotně nezávadné. To charakterizuje smaltované nádobí osvědčené značky Metalac. Ať už jde o smaltované hrnce, rendlíky, hrnky či konvice, vše je vyrobeno ze speciálních ocelových plechů o síle 0,5 do 2,5 mm.
Smaltování se provádí nanášením smaltovaného-skleněného nátěru (povrchu) v několika vrstvách podle přísně kontrolovaného technologického postupu při natíraní a pečení o teplotě od 820 °C.
 
Nádobí smalt je vhodné pro všechny úpravy jídla a dá se s ním vařit na všech sporácích, včetně indukční desky. Nejnovější průzkumy potvrdily jeho absolutní hygienickou nezávadnost.
Vyrábí s různými kombinacemi poklic, držáků a rukojetí a velmi pestré je jeho designové provedení. Oblíbené je červené smaltované nádobí s puntíky.

Smaltovaný nátěr má hladký neproměnlivý povrch nepórovitého roztaveného skla, který nedovoluje, aby se na něm udržovaly bakterie a umožňuje jednoduché čištění. Jestli je čištění pravidelné a korektní, smaltované nádobí si udrží po dlouhou dobu lesk a barvu. Je odolné na kyseliny, které se objevují během přípravy jídla, usazování mikroorganizmů, čímž nezpůsobuje alergické reakce, kvůli čemuž se jeho zdravotní nezávadnost především zdůrazňuje.