Úspěšný design nádobí Barazzoni

Nádobí musí být nejen perfektně funkční, ale také musí dobře vypadat. Musí se vám líbit. Měli byte mít radost z jeho používání. Mělo by vám sednout do ruky. Toho všeho dosáhne jen kvalitní design. A jen takové nádobí bychom vám chtěli nabízet.

Rád bych Vám dnes proto představil předního výrobce, který na design klade opravdu velký důraz.   

Barazzoni jako první italská firma zavedla design do výroby hrnců a kuchyňských předmětů a nadále využívá významných designérských studií v Itálii a v zahraničí?

Mezi nejslavnější návrháře, kteří úzce spolupracují s Barazzoni, můžeme zařadit jména jako Ennio Lucini, Ferdinand Alexander 

Porsche, Pininfarina, Mario Bellini a od roku 2004 také Claudio Bellini, umělecký ředitel společnosti Piedmont. 

Produkty, vytvořené těmito slavnými návrháři, získaly řadu mezinárodních ocenění, a dokonce se objevily na uměleckých výstavách a v muzeích v Itálii a po celém světě.

Pozornost, kterou Barazzoni věnuje designu, je záměrem ze starého, ale nepostradatelného produktu, jako je pánev, vytvořit elegantní a inovativní produkt, který je zároveň krásný, funkční a ergonomický.
 
Úspěšná kombinace formy a funkce je přítomna v každém výrobku Barazzoni, a to bez ohledu na to, zda nese luxusní ochrannou známku Atelier Barazzoni, inovační a funkční ochrannou známku Barazzoni Progetti anebo mladou, vysoce kreativní ochrannou známku La Cucina di Barazzoni. 

Získaná ocenění za design výrobků:

Pár příkladů za všechny...

V roce 1988 vzniká jedinečná produktová řada Luci&Ombre (Světlo&Stín). Jde o linii nádobí s revolučním titanovým povrchem. Za návrhem stojí F. Alexander Porsche, tvůrce slavného automobilu. 

K příležitosti 100 let od vzniku firmy Barazzoni představila linii My Lady navrženou architektem Claudiem Bellinim, která interpretovala kontinuitu vize společnosti při výrobě, krásného, kvalitního a vysoce funkčního nádobí, konkrétně pánví.

 

Luci&Ombre od F. Porsche

 

My Lady s designem od Claudia Belliniho

 

Věřím, že Vás tato malá výprava za designem předního evropského výrobce zaujala a těším se zase příště. 

 

 

 

 

 

Díky a vařte s námi
Pavel Šmíd, majitel Pánviček.cz

Související produkty